למה אורגני?

מה קורה לגוף כשמתחילים לאכול מזון אורגני?

לאורך העשורים האחרונים חלה עלייה מתמדת במודעות הציבור לנושא הבריאות בכלל, ולקשר בינה ובין המזונות שאנו אוכלים בפרט. מודעות זו גם הביאה לעלייה בביקוש עבור מזונות המכילים רכיבים בריאים יותר, לעומת הקטנתם של מרכיבים בעלי פוטנציאל לפגוע בגוף ובמערכותיו. 

אחד התחומים היותר מדוברים הוא כמובן המזון האורגני, כפי שמתבטא במאכלים שונים כמו פירות וירקות, ביצים, בשר, חלב וכן הלאה. אחת השאלות שמעניינות את הציבור, הוא מה קורה לגוף כשמתחילים לאכול מזון אורגני, ועל כך נשיב בשורות הבאות.

מה זה בכלל מזון אורגני?

לפי שנדבר על השפעת המזון האורגני על הגוף, כדאי להבין במה בכלל מדובר. ככלל, מזון אורגני הוא כזה העומד בחוקים ובתקנות אשר התקינו מדינות שונות, ובישראל מדובר בחוק משנת 2005 שנקרא "החוק להסדרת תוצרת אורגנית". 

מדובר בחוק בעל סעיפים רבים ומגוונים המסדירים את הליכי הייצור והמכירה של מזון אורגני, כולל הדרך שבה מגדלים את הגידולים או בעלי החיים, את דרכי המיון והאריזה של התוצרת, את האופן שבו מובילים ומסמנים אותה כך שצרכנים יבינו, ועוד. 

למעשה, בישראל קיים תקן אורגני אשר ממנו נובעות הגדרות הקשורות למגדלים שונים, החל במגדלי פירות וירקות ועד למגדלי עופות, דבורים, צאן ובקר ומפעלים המייצרים תוצרת אורגנית. על ההגדרות האלו ועל יישומן מפקחים גופים שונים, ואי עמידה בהן  (כלומר הצגת מזון כאורגני כשלמעשה אינו כזה), עלולה להביא לסנקציות המתבטאות בעיקר בקנסות.

אם כך, מזון אורגני הוא תוצרת אשר מראשיתה ועד סופה גודלה ונוהלה באופן המקטין למינימום ואף מאפס את החומרים בתוכה העלולים להזיק לגופנו. מדובר למשל בחומרים המשמשים לקטילה של פטריות, עשבים ומזיקים, הורמונים המצויים במוצרי בשר וחלב, אנטיביוטיקה, שעוות מסוימות הנמרחות על פירות, ועוד.

אז מה קורה לגוף כשמתחילים לאכול מזון אורגני?

ראשית, חשוב להבהיר כי התשובה לשאלה זו אינה אחידה מפני שלכל אחד מאיתנו יש את התהליכים הספציפיים של גופו, וכמו כן – גופנו הוא עולם מורכב מאוד וקשה להפריד בין אינספור הגורמים המשפיעים. 

יחד עם זאת, אם תבחנו סקרי שביעות רצון ועמדות של אנשים האוכלים באופן קבוע מזון אורגני, תבחינו כי הם יותר מרוצים מהאוכל שלהם ומהשפעתו על בריאותם ורווחתם, ויש להם סיבות טובות. מדוע?

קודם כל, מה שקורה לגוף הוא שפוחתות רמות של חומרים מזיקים, כמו חומצות זרחתיות למיניהן, שנמצאו קשורות לתחלואה אקוטית וכרונית ולבעיות בריאות שונות. מכיוון שהרמות של כימיקלים למיניהם פוחתות, ואילו הגוף באופן טבעי ממשיך להתנקות מהן, 

ניתן לומר שהמעבר למזון אורגני מייצר תהליך של התנקות מאותם חומרים מזיקים. מחקרים רבים שבדקו את כמות הכימיקלים המזיקים בדגימות שתן של משתתפים, גילו כי אצל אנשים הצורכים מזון אורגני הרמות נמוכות יותר. כיצד הדבר בדיוק משפיע על הגוף? 

מצד אחד קשה לומר לאור הסיבות שהבאנו לעיל, ויש לקחת בחשבון שאנשים חשופים לעוד גורמים מזיקים בסביבתם, החל בזיהום סביבתי ועד לקרינה לסוגיה. מצד שני, יש מחקרים המראים השפעול חיוביות, למשל שיפור בספירת הזרע אצל חקלאים העוסקים בגידולים אורגניים לעומת מגדלים לא אורגניים.

מעבר לכך, ישנם מחקרים המראים כי במזון אורגני קיים ריכוז גבוה יותר של ויטמינים, למשל ויטמין C וויטמין A. כידוע, הוויטמינים משחקים תפקיד משמעותי ביותר במגוון מערכות הגוף, כמו תפקידו החיוני של ויטמין C בתפקודה של המערכת החיסונית. 

מכאן ניתן להניח, כי מי שצורך מזון אורגני משפר את זמינות הוויטמינים בגופו, דבר שיכול להתבטא לאור הדוגמא שהובאה לעיל, גם בחיזור המערכת החיסונית ובהקטנת הסיכון לתחלואה ולנזקיה.

רוצה לדעת יותר על מוצרים טבע אורגניים? חזור לעמוד הבית >