למה אורגני?

מה ההבדל בין פירות וירקות אורגניים למרוססים?

בשנים האחרונות קיים דיון ער וסוער בישראל וברחבי העולם לגבי ההבדלים שבין פירות וירקות אורגניים למרוססים. לא תמיד ישנן הסכמות בנושא מפני שישנם צדדים רבים בעלי אינטרסים שונים, אך בשורות הבאות נביא מספר מסקנות וניתן לקורא להחליט לגביהן.

מדוע ישנה מחלוקת?

אם אתם שואלים מה ההבדל בין פירות וירקות אורגניים למרוססים, התשובה תהיה שונה בהתאם לאדם או לגורם שנותן אותה. 

כך למשל, אם תשאלו בעל מפעל המייצר כימיקלים לצורכי הדברה, סביר להניח כי הוא ישאף להצניע את השפעתם המזיקה של החומרים הללו על הבריאות, ואף יטען שיש כימיקלים גם בגידולים אורגניים. 

תשובה דומה עשוי לתת לכם חקלאי שאינו מגדל גידולים אורגניים, המעוניין כמובן בתדמית חיובית, שגם יטען כי בכל מקרה כדאי לאכול ירקות ופירות עקב הרכיבים הטבעיים והבריאים שלהם – לא משנה מהיכן הם מגיעים. 

מאידך, אם תשאלו מגדל אורגני, חוקרים, צרכנים ואנשים רבים וטובים שבריאותם וסביבתם חשובות להם, התשובה תהיה שישנם הבדלים משמעותיים. אנו כמובן מצדדים באחרונים.

הבדלים לכל אורך הדרך

מעבר להבדל בחומרים המצויים בסופו של דבר בתוך הפרי והירק, ומגיעים אל גופכם, ההבדלים בין ירקות אורגניים ולא אורגניים ניכרים לכל אורך הדרך – בשיטת הגידול, בדרכי ההתמודדות עם מזיקים, באריזת והובלת המוצרים, ובגישה בכלל. 

כך לדוגמא, מגדל אורגני ישאף לטפל במזיקים קודם כל בדרכים שאינן מבוססות על ריסוסים כימיים. למשל, הוא ישתמש בהדברה ביולוגית שמשמעה פיזור חרקים בשדה שהינם אויבים טבעיים של המזיקים ומביאים להפחתת כמותם ביחידת שטח. 

כמו כן, הם ישאפו לגדל את הירקות בהתאם לעונה שלהם, וכך הירק חזק באופן טבעי ומסוגל להתמודד ביעילות עם אתגרי הישרדות, ופחות תלוי בסיוע חיצוני ומלאכותי. 

חשוב לציין שגם בחקלאות אורגנית מותר להשתמש בריסוסים מסוימים. יחד עם זאת, כאן ישנם הבדלים מהותיים לעומת החקלאות הרגילה. לדוגמא, ישנם הרבה יותר איסורים לגבי החומרים המותרים לשימוש. 

כמו כן, ישנו דגש על חומרים שפעילותם נעשית אך ורק באזור שבו הם רוססו או ניתנו דרך צנרת ההשקיה, ולכן אינם מגיעים אל חלקיו השונים של הצמח. בנוסף, ישנו דגש על חומרים המתפרקים בקרקע במהירות, לעומת חומרים הנשארים בה לאורך זמן רב ומזהמים את הסביבה ואת המחזור הבא של הגידולים.

ומהו ההבדל התזונתי – בריאות?

לאורך השנים נערכו לא מעט מחקרים בנושא. כפי שאמרנו, מאחר שקיימים אינטרסים חזקים, ומאחר שהתחום יכול להיות מורכב לעיתים, ישנם מחקרים המראים בבירור על עדיפות הפירות והירקות האורגניים ולעומתם מחקרים שאינם מוצאים הבדלים משמעותיים. 

כך לדוגמא, ישנם עשרות מחקרים המראים כי בפירות וירקות אורגניים יש כמויות זמינות גבוהות בהרבה של נוגדי חמצון. מדובר בחומרים חיוניים לגופנו הנלחמים ברדיקלים חופשיים, מאטים תהליכי הזדקנות ותורמים לבריאות בקשת רחבה של תחומים – החל בבריאות הלב ועד למראה העור. 

בנוסף, מחקרים רבים מראים כי שיעור החומרים המזיקים כמו חומצות חנקן למיניהן וחומצות זרחתיות, נמצאות בשיעור גבוה יותר בגידולים רגילים. מדובר בחומרים שבהחלט עלולים להזיק לבריאות, שכולם מסכימים שהם אינם טובים לגופנו, והוויכוח הוא רק לגבי הכמות. 

ברור שלגבי ילדים גם כמויות קטנות יכולות להיות מזיקות, ובכל מקרה הפגיעה ניכרת במערכות רבות, החל מפגיעות נוירולוגיות ועד למחלת הסרטן. 

כמו כן, ישנם מחקרים רבים שמראים כי כמות החריגה בחומרי ההדברה הניתנים בריסוס, הינה גבוהה בהרבה בגידולים הרגילים לעומת האורגניים. מדוע יש חריגה לפעמים גם בגידולים אורגניים? ראשית, מפני שאם הגידול האורגני אינו מגודל בתוך חממה, לא ניתן לאטום אותו מהשפעות כגון ריסוסים הנודדים באוויר משדות שכנים. 

שנית, מפני שהחוק מתיר בסופו של דבר להשתמש בריסוסים מסוימים, בעיקר אם מסיבה כזו או אחרת הגידול האורגני נמצא בסכנה אמיתית. ולבסוף, למרבה הצער, יש מגדלים אורגניים שאינם עומדים בתקנות. יחד עם זאת, השורה התחתונה היא שחריגות אלו אינן שכיחות ובוודאי הרבה יותר נדירות לעומת גידולים שאינם אורגניים.

כיצד אדע מהם ההבדלים?

אם אתם מתעניינים בהבדלים שבין גידולים אורגניים למרוססים, אנו מזמינים וקוראים לכם להשקיע זמן ומחשבה בנושא, לקרוא מחקרים, דעות ומאמרים, ולגבש את הדעה שלכם. אנו בטוחים ויודעים כי לגידולים אורגניים יש השפעה טובה בהרבה על בריאות האדם וכן על הסביבה בכללותה, בהשוואה לגידולים שאינם אורגניים. אך מכיוון שמדובר בבחירה בעלת משמעות גדולה, למדו בעצמכם את הנושא ובחרו על פי מיטב שיקול דעתכם.

רוצה לדעת יותר על מוצרים טבע אורגניים? חזור לעמוד הבית >