למה אורגני?

למה כדאי להזמין פירות וירקות ישירות מהחקלאי?


בשנים האחרונות עוברים יותר ויותר ישראלים להזמנה של פירות וירקות ישירות מהחקלאים, ויש לכך סיבות מוצדקות. בתור משפחת חקלאים הנמנית על חלוצי הגידולים האורגניים בארץ, אנו בהחלט מצטרפים אל הקדמה ומציעים את מוצרינו הטריים ללקוחותינו בכל אזור הדרום והמרכז. אחת השאלות ששואלים אותנו אנשים ששומעים על השירות לראשונה, היא למה כדאי להזמין פירות וירקות ישירות מהחקלאי. את התשובות נביא בשורות הבאות.

היתרונות של הזמנה ישירה מהחקלאי

ראשית, חשוב להדגיש שיש בארץ כמה וכמה חקלאים המספקים את האפשרות להזמנה ישירה, וגם קיימים ביניהם שיתופי פעולה. לא כולם מגדלים גידולים אורגניים ולכן היתרון הראשון שנתאר אינו תופס עבור כולם, אך בוודאי שכן עבורנו. לירקות ופירות אורגניים יש את היתרון הבריאותי המובהק של היעדר חומרי ריסוס והדברה המצויים בכמויות גבוהות בגידולים שאינם אורגאניים. החקלאי האורגאני עובד תחת פיקוח ובהתאם לתקנות בינלאומיות, וזאת במטרה לספק ללקוחותיו את התוצרת הבריאה ביותר ובמצבה הטבעי.

אם כבר הזכרנו את המצב הטבעי, עוד יתרון של פירות וירקות ישירות מהחקלאי הוא מסגרת הזמן שעוברת מהשדה או החממה ועד לבית שלכם. למעשה, כאשר אתם קונים ירקות ופירות ברשתות השיווק אתם מכניסים לעגלה מוצרים שעברו כמה ימים טובים מאז שנקטפו. הם המתינו בארגזים, הועברו למשאית, נוידו אל מרכזי חלוקה והרשתות, ולרוב גם בילו זמן מסוים במקררים בהתאם לצרכי הרשת. כיום ידוע שככל שעובר זמן מרגע הקטיף ועד לצריכת הירק או הפרי, כך הוא הולך ומאבד מאיכויות מרכיביו כמו ויטמינים, מינראלים ונוגדי חמצון. אין אנו אומרים שפירות וירקות בסופר לא בריאים, ובהחלט נמליץ שתמשיכו לאכול אותם – והרבה! יחד עם זאת, קנייה ישירה מהחקלאי מזכה אתכם במרב היתרונות הבריאותיים של הטבע.

מלבד זאת, כאשר אתם קונים פירות וירקות ישר מהחקלאי יש למוצרים "אבא ואמא". אתם לא עובדים מול רשת גדולה של עובדים, מנהלי משמרות, מנהלי סניפים וכדומה. זאת אומרת שאם יש לכם בקשה או שאלה או תלונה על מוצר מסוים, אתם זוכים לאוזן קשבת, לתשובות ולסידור של הבעיה. לדוגמא, אם תתקשרו אלינו ותגידו שאינכם מרוצים מהתוצרת מכל סיבה שהיא, תראו שאנו לוקחים אחריות מלאה ומפצים אתכם לגבי כל בעיה בהתנהלות.