למה אורגני?

האם שטיפת פירות וירקות מרוססים באמת עוזרת?

השאלה שבכותרת המאמר מעסיקה אנשים רבים אשר פירות וירקות מהווים חלק בלתי נפרד מתזונתם, בעודם מבינים כי קיימות שאריות של חומרי הדברה שאינם מיטיבים עם הבריאות ואף מזיקים לה. אז איך מסירים את החומרים הלא רצויים הללו? האם שטיפת פירות וירקות מרוססים באמת עוזרת? על כך בשורות הבאות.

החומרים שבפירות וירקות

קודם כל, יש להבין כי תפקידם של הריסוסים הוא להגן על הצמחים כנגד מזיקים, פטריות, מכרסמים, עשבים מתחרים וכדומה, כאשר המטרה היא כמובן לקטול אותם. מכיוון שכך, מדובר בחומרים חזקים שיכולים להשפיע לרעה על הבריאות, וכבר קיימים לא מעט מחקרים המאששים זאת. 

אמנם, בכמויות מזעריות ככל הנראה ההשפעה אינה כה חזקה, אולם בחלק גדול מהגידולים הרגילים הכמויות אינן מזעריות ואף חורגות מהתקן, ואילו התקן בעצמו אינו לוקח בחשבון אוכלוסיות רגישות כמו נשים בהריון וילדים קטנים. 

מעבר לכך, הנושא מורכב להוכחה מכיוון שבריאות האדם מושפעת מאינספור גורמים, ומכיוון שצריך לבדוק את ההשפעות לאורך שנים ארוכות. 

יחד עם זאת, מה שברור הוא שישנם בוודאות חומרים כימיים שאינם טובים לבריאות בפירות וירקות. לו יכול היה החקלאי לדאוג לכך שחומרים אלו לא יפגעו בבריאות הצרכנים, או יישארו רק על הקליפה או העלה מבחוץ ולכן יישטפו בקלות, בוודאי היה עושה כך. 

הבעיה היא שחלק נכבד מהחומרים שניתנים בריסוס ובהשקיה, חודרים אל כל חלקי הצמח. מכאן עולה השאלה, האם באמת מועיל לשטוף את הפירות והירקות?

ומה התשובה?

קודם כל, מהאמור לעיל ברור שגם השטיפה הקפדנית ביותר של פירות וירקות אינה יכולה להסיר את כל החומרים הכימיים שבהם, מהסיבה הפשוטה שהם נמצאים בתוכם ולא על גביהם. יחד עם זאת, ישנם חומרים שכן נמצאים יותר על העלה או על הקליפה, ומכאן שאכן ישנם טעם בשטיפה. אבל הבעיה היא שגם נושא זה שנוי במחלוקת. 

לדוגמא, יש המדגישים כי הפירות והירקות המגיעים אל הסופר ממילא עוברים תהליכי שטיפה עם חומרים חזקים מאוד, ולכן עוד שטיפה במים לא ממש מעלה או מורידה. מכאן, יש האומרים שמה שצריך לעשות הוא לקלף את הפירות הניתנים לקילוף, דבר המסיר את הקליפה שבה באמת יש נטייה להצטברות גדולה יותר של החומרים. אולם מי שמקלף את הקליפה מפסיד חומרים חיוניים וטובים לבריאות, שגם הם נוטים להצטבר בה יותר מאשר בחלקים אחרים של הפרי. וכמובן גם ישנם פירות וירקות שלא ניתן לקלף.

גם לגבי אופן השטיפה הדעות חלוקות. כך למשל, ישנם מחקרים שמצאו כי שטיפה של ירקות ופירות במים בלבד איננה משמעותית מבחינה הקטנת כמויות הכימיקלים, והדבר גם נכון לגבי השימוש בסבון ואפילו בסקוץ'. לכן, יש הממליצים על תהליך מורכב יותר של שטיפה ביתית, עם שימוש במים, חומץ וסודה לשתייה. כך למשל, אחד התהליכים המומלצים הוא להכניס את הפירות והירקות לקערת מים שיש בה מיץ לימון סחוט טרי, חומץ תפוחים טבעי אורגני שאינו מפוסטר או מסונן, ואבקת סודה לשתייה. את הפירות והירקות יש להשרות כחמש דקות בקערה, לייבש ורק אז הם נקיים מכימיקלים.

ייתכן ששיטה זו באמת נותנת תוצאות טובות יותר מאחרות, אולם אפילו היא לא יכולה לתת מענה לחומרים המצויים בתוך הפרי או הירק. מכאן ברור שהדרך הטובה ביותר להימנע מהכימיקלים המזיקים, היא שהם לא יהיו שם בכלל מלכתחילה. כלומר, לקנות פירות וירקות אורגניים ישירות מחקלאים העומדים בכל דרישות החוק והתקן, כפי שאנו עושים בטבע הבשור.

רוצה לדעת יותר על מוצרים טבע אורגניים? חזור לעמוד הבית >