למה אורגני?

איך שומרים על הפירות והירקות האורגניים בזמן הגידול

ממש כמו גידולים רגילים, גם פירות וירקות אורגניים מתמודדים עם שלל אתגרים – ואפילו ניתן לומר שהאתגרים העומדים בפני המגדל רציניים ומורכבים יותר. אכן, מה שיכול להיפתר בגידול רגיל על ידי חומר ריסוס חזק, אינו מותר למגדל האורגני שצריך למצוא פתרונות אחרים. ופתרונות כאלו ישנם. בשורות הבאות נראה איך שומרים על הפירות והירקות האורגניים בזמן הגידול.

עובדים תחת ההנחיות

קודם כל, חשוב להבין כי השיטות בהן נוקט המגדל האורגני אינן מופיעות מהחלל הריק. בראש ובראשונה, החקלאי עובד בהתאם להנחיות ברורות המצויות בחוק ובתקנים, רשימות של חומרים אסורים, הנחיות של גופים מפקחים וכדומה. כל זאת על מנת שיוכל למכור את תוצרתו תחת הסימון "אורגני". 

שנית, שיטות הגידול והשמירה על הפירות והירקות נחקרו לאורך השנים ועודן נחקרות ומשתכללות, כך שבהחלט יש לחקלאי על מה להסתמך ועם מי להתייעץ. 

למעשה, השיטה "האורגנית" היא השיטה בה נהגו בני האדם לאורך אלפי שנים, וכיום בזכות הצטברות הידע ניתן לעשות אפילו ביעילות ובהצלחה גדולה יותר. לבסוף, חלק גדול מהחקלאים האורגניים בחרו בכיוון זה עקב אידיאולוגיה והבנת הטוב שבגידולים האורגניים לבני האדם ולעולם בכלל.

שמירה על הגידולים

אם כן, ככל חקלאי גם המגדל האורגני צריך לשמור על הפירות והירקות בעודם נובטים, צומחים, פורחים ומבשילים. על מנת לעשות זאת הוא יכול לנקוט בקשת רחבה של גישות, וזאת בהתאם לסוג הגידול, תנאי האקלים, סוגי מזיקים ואתגרים וכן הלאה. 

כך למשל, יש פירות ובעיקר ירקות שניתן לגדל בחממות, המספקות מראש הגנה מצוינת מפני מזיקים ובהן ניתן לשלוט בתנאים השונים שמעניקים לצמח. כמו כן החקלאי עשוי לנקוט בהדברה ביולוגית, כלומר שימוש בבעלי חיים שאינם מזיקים לגידולים, ומתחרים במזיקים שנמצאים בשדה – דבר המוביל להקטנת כמותם. 

זאת בנוסף לשימוש בצמחים שאינם הגידולים המושכים דווקא אליהם את המזיקים, או דוחים אותם מחלקת השדה, וישנו גם שימוש בטורפים כמו תנשמות נגד מכרסמים ועוד הדוגמאות רבות.

יחד עם זאת, חקלאי אורגני יכול להיעזר גם בריסוסים המגנים על הצמח, כל עוד הם עומדים בדרישות התקן. מדובר בחומרים שהפעילות שלהם ממוקד באזור אחד בו מיישמים אותם, ולכן אינן מגיעים לכל הפרי או הירק, והן גם נוטים להתפרק במהירות יחסית לחומרים בהם משתמשים בחקלאות הרגילה. 

כך למשל, החקלאי עשוי לעשות שימוש בשמנים שונים שעוטפים את המזיק ולא נותנים לו לנוע, ובשמנים שמקורם מהצומח ופוגעים במזיקים – כגון שמן על בסיס סויה, תירס או חרצית. כמו כן, לחקלאי מותר להשתמש בחומרים כמו נחושת או גופרית אשר הרעילות שלו קטנה מאוד עד בלתי קיימת לבני האדם וליונקים.

שומרים על הגידול אורגני

חשוב להבין כי השמירה על הפירות והירקות ניכרת בכל שלבי הגידול, כאשר על החקלאי מוטלת האחריות כמו גם הפיקוח החיצוני. כך למשל, החקלאי מחויב בבדיקות קרקע ובבדיקות של מערכת ההשקיה – שבגידולים אורגניים חייבת להיות נפרדת ממערכת של חלקות רגילות. 

כמו כן, הציוד בו משתמשים לטיפול בחלקות אורגניות חייב להיות נקי באופן מוחלט, כולל מרססים ייעודיים שאין להשתמש בהם גם לחלקות רגילות, ואין זה משנה כמה שוטפים אותם.

בנוסף, החקלאי מחויב לשמור חומרי להגנה על הצמחים במקום ייעודי ונפרד, שגם יש עליו שילוט ברור האומר כי מדובר בחלקה אורגנית. 

וכאשר אורזים את הגידולים, אסור שהמיכלים, המכולות או האריזות יכילו חומרי חיטוי וקוטלים מסוגים שונים, ואין להשתמש בשקים או מכולות שמסכנים את טיבו האורגני של הגידול. וזוהי רק סקירה קצרצרה של חלק קטן מהתנאים בהם צריך לעמוד חקלאי אורגני.

רוצה לדעת יותר על מוצרים טבע אורגניים? חזור לעמוד הבית >