למה אורגני?

איך צריכת ירקות ופירות אורגניים מסייעת לשמור על כדור הארץ

אנשים רבים בוחרים בשנים האחרונות לעבור לצריכת מזון אורגני, החל בירקות ופירות ועד למוצרים מן החי. 

בדרך הכלל הסיבה העיקרית לבחירה שלהם היא בריאותית, וזאת לאור השאיפה להימנע מחומרי הדברה וכימיקלים שונים העלולים בהחלט להזיק לגופנו. 

יחד עם זאת, ישנה סיבה חשובה נוספת, והיא שצריכת ירקות ופירות אורגניים מסייעת לשמור על כדור הארץ. בשורות הבאות נסביר מדוע.

עולם אחד, עשיר ומורכב

קודם כל, בשביל להבין איך צריכת ירקות ופירות אורגניים מסייעת לשמור על כדור הארץ, יש לזכור שאנו חיים על פלנטה אחת, עשירה ומורכבת, אשר בה כל התהליכים קשורים ואף תלויים זה בזה. 

לדוגמא, עגבנייה שלא נקטפה ונפלה על הקרקע הולכת ומרקיבה, מפורקת על ידי יצורים זעירים לרכיביה, החוזרים אל האדמה ומעשירים אותה. כמו כן, החומרים שהיו בעגבנייה נשטפים עם הגשמים וההשקיה, ומחלחלים למטה אל מי התהום. 

ואם ניקח בחשבון שחלק מהעגבניות הללו גם נאכלות על ידי בעלי החיים המגיעים לשדה, כגון עכברים, צבים וכדומה, נראה שהמרכיבים שלה ממש לא נשארים בסביבת השדה אל מתפשטים לכל האזור ולמעשה לכל כדור הארץ. למעשה, בשדה אחד יש מיליוני יצורים זעירים ולא זעירים המקיימים את מעגל החיים וחורגים הרגה מעבר לשטח שהוגדר וגודר על ידי החקלאי.

אז מה הקשר בין אורגני לבין כדור הארץ

יש כמה קשרים ברורים. ראשית, כאשר מרססים את השדה בחומרי הדברה, קוטלים וכימיקלים למיניהם, בין אם לכיוון  השורשים או על העלווה של הצמח, רובם הגדול מגיע אל האדמה. חומרים אלו פוגעים והורגים את הצמחייה (הלא רצויה מבחינת החקלאי), את התולעים, הפטריות, החיידקים וכן הלאה. 

עקב כך נפגע תהליך הפירוק של החיוני כל כך להעשרת האדמה והשכבות שלה הופכות בהדרגה לפחות חיות וחיוניות. לעומת זאת, צריכת ירקות ופירות אורגניים תומכת בחקלאות ברת קיימא, שכן שומרת על עושר האדמה ומכאן על איכותה הגידולים היוצאים ממנה כיום ובדורות הבאים.

שנית, הריסוסים למיניהם מחלחלים כאמור אל מי התהום, עם ההשקיה והגשמים. כך מגיעים חומרים בעלי פוטנציאל מזיק אל מי השתייה שלנו הנשאבים מהמאגרים התת קרקעיים, וכמו כן מגיעים אל מקורות המים הטבעיים של בעלי החיים. 

לעומת זאת, אכילת ירקות ופירות אורגניים תורמת להגנה על מקורות המים. בנוסף, יש לזכור כי כימיקלים מזיקים אלו מגיעים אל הצמחים בשדה ואל היצורים הדרים בו, ונאכלים על ידי אחרים הנמצאים גבוה יותר בשרשרת המזון. 

הכימיקלים פוגעים ביצורים הניזונים וישנם מחקרים רבים המראים על דילול אוכלוסיות בעלי החיים במדינות שונות, בהקשר ברור לחקלאות שאיננה אורגנית. לעומת זאת, צריכת ירקות ופירות אורגנית תורמת להגנה על המגוון והעושר של עולם החי.

שלישית, חומרי הדברה יכולים להינתן בשיטות שונות, ובעיקר על ידי ריסוס. מכיוון שהריסוס נעשה באוויר ואיש אינו יכול לשלוט ברוח, הרי שחומרים אלו נישאים לכל עבר ומזהמים את האוויר. למעשה, זוהי בעיה שממנה סובלים גם מגדלים אורגניים אדוקים וקפדניים, הסובלים מחומרי ריסוס המגיעים אליהם משדות סמוכים שמרוססים. 

כמובן שהכימיקלים הנישאים באוויר משפיעים לרעה על איכותו, בין אם אנו נושמים אותו ובין אם הם מגיעים בסופו של דבר אל הקרקע, המים, הצמחים ובעלי החיים – כולל אלו שאנו אוכלים.

רביעית, יש להבין כי הפקתם של כימיקלים לריסוס והדברה אינה משחק ילדים. על מנת לייצר את החומרים  האלו בכמויות כה גדולות עבור חקלאי הארץ והעולם, מושקעים משאבים רבים. 

לעומת זאת, צריכת ירקות ופירות אורגניים מקטינה באופן משמעותי את רמת האנרגיה הנדרשת והמושקעת ביחידת שדה אחת, מקטינה את הוצאות המשק וחוסכת במשאבים. כל זאת, עוד לפני שדיברנו על הליכי הייצור המזהמים של מפעלי הכימיקלים, הפוגעים אף הם בהיבטים רבים של הפלנטה האחת, המורכבת והעשירה שלנו. 
רוצה לדעת יותר על מוצרים טבע אורגניים? חזור לעמוד הבית >