למה אורגני?

איך חומרי ההדברה פוגעים בירקות ופירות שאנו אוכלים?

לאורך אלפי שנים גידלו בני האדם את הירקות והפירות שלהם באופן טבעי, כלומר זרעו את הצמחים ושתלו את העצים, דאגו שיקבלו מים, הגנו עליהם מפני ציפורים ומכרסמים וכן הלאה. 

ואולם, לאורך המאות האחרונות חלה התפתחות גדולים בענף הכימיה ובהבנה הביולוגית, והחלו לגלות ולייצר חומרים שיכולים להועיל לחקלאות, ובעיקר לחקלאים. הבעיה היא, שכיום אנו יודעים שרבים מחומרים אלו פוגעים בירקות ובפירות שאנו אוכלים.

כמה מילים על חומרי ההדברה

כאמור, הכוונה שמאחורי חומרי ההדברה הייתה טובה מעיקרה. צמחים גדלים בסביבה טבעית ומהווים כר פורה למזון ולשגשוג של יצורים רבים, החל במכרסמים, דרך נמלים ועד לקמחיות, פטריות ועוד. 

יצורים אלו ניזונים מחלקי הצמח השונים כמו השורשים, העלים והפרי, ומבחינתו של החקלאי מדובר בבעיה עקב פגיעה בגידול. כאשר גילו והחלו לפתח את החומרי ההדברה, הייתה בכך משום בשורה גדולה שאפשרה לחקלאים להגיע לרמה גבוהה עוד יותר של תוצרת איכותית ליחידת שטח. 

ואולם, עם השנים הלכה והתבררה התמונה העגומה, והיא שלחומרי ההדברה יש גם מחיר כבד. מחקרים החלו להראות קשרים בין החומרים הללו, המגיעים אל הצמחים דרך העלים והשורשים, ובין בעיות בריאות ותחלואה, פגיעה בהתפתחות ילדים ועוד. 

מכאן עלה הצורך להגביל את סוגי וכמויות החומרים בהם משתמשים. ואולם, בניגוד לעלייה המהירה בשימוש, הירידה הנדרשת הייתה ועודנה איטית מאוד, והדבר נכון במיוחד לישראל – הנחשבת לאחת המובילות בעולם המערבי בכמות חומרי ההדברה, למרבה הצער.

כיצד החומרים האלו משפיעים על פירות וירקות?

חומרי הדברה משפיעים על פירות וירקות שאנו אוכלים במספר דרכים עיקריות. ראשית, מדובר כאמור בחומרים שתפקידם לקטול מזיקים למיניהם וגם עשבים. אמנם גוף האדם שונה במידה רבה מגופה של קמחית או פטרייה, אולם חומרים אלו בוודאי אינם טובים לו ואף נמצאו כמזיקים. 

הם נשארים בתוך הפרי או הירק ומגיעים אלינו ביחד עם שאר הרכיבים החיוניים, כגון סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון. בין היתר, נמצא כי חומרים אלו עלולים להגביר את התחלואה בסרטן, במחלות דמנטיות כמו פרקינסון, לפגוע בזרע של הגבר, ועיקר לפגוע בילדים.

אכן, גופם של ילדים הרבה יותר רגיש ופגיע להשפעתם המזיקה של חומרי הדברה. בגוף הילד מתחוללים תהליכים מורכבים של בנייה ברמה התאית, תהליכים רגישים ועדינים אשר חומרי ההדברה עלולים להזיק להם. 

כמו כן, ילדים אוכלים הרבה יותר ממבוגרים ביחס למשקל הגוף, ומכאן גם מכניסים לגופם יותר חומרי הדברה ליחידת נפח, ובמילים אחרות – הריכוז של חומרי ההדברה בגופם יותר גבוה. 

לאורך השנים נערכות מספר מבדקים בנושא, ובין היתר נראה כי חומרי ההדברה עלולים להיות קשורים לבעיות התפתחותיות ונוירולוגיות אצל ילדים, כגון אוטיזם והפרעת קשב וריכוז. אין פלא איפה, שבמדינות מתקדמות נקבעו תקנים המגנים במיוחד על ילדים, וחבל שהדבר אינו כך בישראל.

השפעה נוספת של חומרי הדברה על פירות וירקות, הוא הקטנה של כמויות הויטמינים והמינרלים בתוצרת. מדוע הדבר קורה? יש מספר סיבות והעיקרית שבהן היא שחומרי ההדברה פוגעים באדמה. 

מכיוון שהם מחסלים את צמחים והיצורים (תולעים, מיקרו אורגניזמים, פטריות) שבסביבת הצמח, הרי שתהליכי פירוק של מרכיבים באדמה פחות מתבצעים. מכיוון שכך, האדמה הזמינה לצמח פחות עשירה והדבר ניכר במיעוט יחסי של ויטמינים וחומרים בריאים אחרים בפירות ובירקות שאנו אוכלים.

לבסוף, אנשים רבים ואנו עימם, אומרים כי חומרי ההדברה למיניהם גם ניכרים בטעמו של הפרי או הירק. מבחינתנו, ועל פי מבדקים רבים שנעשו, מזון אורגני ללא חומרים מזיקים כאלו ואחרים, גם טעים יותר.

רוצה לדעת יותר על מוצרים טבע אורגניים? חזור לעמוד הבית >